« Наш садочок- велика країна, а серце країни- маленька дитина»

В дитячому садку, як і в сім’ї, кожна дитина неповторна, бо має свої нахили, здібності, інтереси. Вона має розкритися, як весняна квіточка. Розвитку здібностей дошкільнят сприяють натхненні педагоги. А для цього педагогічний колектив створює сприятливі комфортні умови, що стимулюють пізнавальну активність та інтелектуальний розвиток особистості, здатність до самовираження в різних видах діяльності, працює над відродженням мови, культури, моралі, формуванням основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини; розширенням інтеграції суспільного та родинного виховання; впроваджує інновації, закладає основи гуманного відношення до навколишнього світу. Вихователі нашого садочка дарують малюкам тепло, ласку та турботу, відкривають джерела людської мудрості, скарби, що передаються з покоління в покоління, пам’ять роду, його звичаї, традиції, передають мамину пісню, дідусеву казку, бабусину вишиванку, виховують у дітей любов до співочої калинової української мови.

Дитинство – найщасливіша та найбезтурботніша пора життя кожної людини, а ми прикладаємо всі зусилля для того, щоб зробити його саме таким!

/Files/images/klipart/логотип.jpg

Ми живемо в державі в якій державна мова – українська. Це наймилозвучніша, найгарніша мова в світі.

Тому дітей ми повинні навчати саме українській мові в першу чергу.

До мінистерства освіти і науки України звернулися представники батьківської громадськості, які розповіли про цікавий досвід роботи, спрямований на створення україномовного середовища в сім’ях вихованців закладів дошкільної освіти.

Проблема, з якою зіткнулись батьки, полягає в тому, що значна частина дітей в групі постійно розмовляють вдома російською мовою. Спілкування з їхніми батьками показало, що вони очікують, що дітей навчать розмовляти українською мовою в садочку. Однак, досвід показує, що таке навчання без мовленнєвої практики в умовах родинного виховання діє неєфективно, і українська мова дітей стає пасивною, а не продуктивною.

У відповідь на лист Мінистерства освіти, з метою прищеплення дітям та їх батькам любові до України, до народних українських традицій, поваги до державної мови, бажання оволодіти нею та вільно спілкуватись українською мовою в повсякденному житті, а також в рамках реалізації Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» КЗДО «Ромашка» впроваджує у дошкільному закладі «День вишиванки та української мови». Це буде КОЖЕН ЧЕТВЕР тижня. В цей день пропонуємо дітям вдягти до садочка вишиванки (або якийсь елемент українського вбрання). День у закладі буде починатись з гімну України, впродовж дня діти будуть пізнавати традиції народу та намагатися спілкуватись українською мовою. Батьків в цей день закликаємо підтримати цей день закладу, а саме:

- протягом цього дня з ранку та ввечорі після садочка (або якщо дитина з якоїсь причини вдома то цілий день) спілкуватись з дітьми українською, підтримувати намагання дітей говорити українською мовою в домашньому комфортному середовищі, на вулиці, ігрових майданчиках, зустрічах з іншими дітьми, дивитись мультфільми, youtube, слухати музику, читати книжки, також українською, щоб українська мова змогла стати мовою їх повсякденного життя пропонуємо батькам впровадити в родині.

Адже тільки разом ми зможимо навчити наших дітей українській мовіта допомогти їм у подальшому навчанні в школі.

/Files/images/klipart/логотип.jpg

https://drive.google.com/drive/folders/1bVvdLuP6wS4BY4GW-iKSeub0IGQzOtTw?usp=sharing

Всеукраїнська інформаційно-просвітницька кампанія

«ДЛЯ ДІТЕЙ Суспільство без бар`єрів»

Кiлькiсть переглядiв: 219